Tajemství záhadného filmu - 5. kapitola

23. srpna 2010 v 14:05 | XoXo Graphic
Večer v pozdních hodinách dám možná ještě jeden díl, ale nic neslibuju :-)G-T

"Ako nie je?!" Vstal Miro od Zuzany a vykulil oči.
"No proste nie je tam, je prázdno, ale jeho veci tam ostali." Řekl Roman a pokrčil rameny.
"Třeba šel jenom pro dřevo, kvůli ohni," snažila jsem se najít vysvětlení pro zádhané zmizení.
"Nezmysel. Les je hustý, pochybujem, že by Jaro z ničoho nič išiel pre drevo, bez niečo povedal alebo vzal niekoho sebou!" V Mirovi jsem viděla zděšení. Najednou ho pohtil vážný výraz a jeho oči se podívaly na hustý les. "Najskôr chalani, teraz Jaro, kto bude ďalší?" Zajel si Miro dlaněmi do vlasů, jen jsem polkla a už i na Romanovi se objevil vážný výraz.
"Fajn!" Vstala naštvaně Zuzana z kamene a založila si rue na prsou. "Já," ukázala na sebe prstem, "odcházím!!"
"Kam?" Vyděsila jsem se a pevně jí chytla za předloktí.
"Pryč! Odsud! Věděla jsem, že je blbý nápad jet do přírody. Většinou si partička mladých lidí takhle vyrazí a nakonec jsou všichni mrtví! Už tu nebudu ani vteřinu, říkám, že OD-CHÁ-ZÍM!" Zdůraznila a aniž by si sebou něco vzala vyrážela k lesu.
"Zuzana, vráť sa, okamžite!" Křičel za ní Miro, ale ta se ani neotáčela. "Počuješ???!" Zakřičel znova z plných plic. "Tímhle nič nevyrešíš! Musíme zostať pospolu!" Ale stále se neotáčela. Miro si sednul na kamen a hlavu si položil do dlaní. Byla jsem z toho vystrašená, tělo jsem měla ztuhlé a srdce mi bušilo.
"Tie jej necháš ísť?!" Zakřičel Roman.
"A čo mám sakra robiť!" Zvednul hlavu. "Ona ďaleko nedôjde." Položil ji zpátky do dlaní.
"Miro má pravdu, za chvíli se vrátí. Je háklivá na všechno kolem." Položila jsem Romanovi ruku na rameno, abych ho uklidnila. "Musíme vážně držet pospolu. V tom měl Miro taky pravdu," uznala jsem a Miro se na mě podíval. V jeho očích bylo zděšení, které mě vyděsilo mnohem víc.
"Neviem, čo to je, ale niečo sa tu deje. Včera som niekoho pozrel," zavřel pevně oči a Roman se na něho otočil. "Neviem čo alebo kto to bol." Klepal se mu hlas. Roman se na mě tázavě podíval.
"Jo, někoho viděl. Tam v lese za vodou. Prý tam někdo stál, ale já nikoho neviděla." Potvrdila a zároveň jsem vyvrátila Mirovo tvrzení.
"Naozaj tam niekto bol!" Vykřikl Miro a znovu si nervozně prohrábnul vlasy.
"Neostane nám, než čakať. Čakať, až skončí tohle počasie. Potom by sme mali chytiť signál." Řekl Roman a posadil se vedle Mira. Ruku mu položil na nohu, aby ho uklidnil.
"Čopak vy to nechápete? Tu sa niečo deje. Miznú tú záhadne ľudí z našej party. A.." Miro se zarazil. "Zuzka.."
"Co?" Zeptala jsem se a zděšením mi přeskočil hlas.
"Doprčic! Vy zostaňte tu. Pôjdem sa po nej pozrieť." Řekl Roman a poplácal Mira klidně po zádech.
"Romane, ne!" Zastavila jsem ho a podívala se mu do očí. "Nechci, aby se ti něco stalo."
"Nemohla ísť ďaleko, les je nebezpečný a ja nechcem stratiť ďalšieho človeka. Ty a Miro zostaňte tu. Keby som sa nevrátil do večera .." přivřel oči a políbil mě na čelo. Jen jsem zakroutila hlavou, jakože to je vyloučené. "Zostaň tu s Mirom, viem, že ťa potrebuje," zašeptal Roman a pak se vydal do lesa.
Ano, byli jsme parta, co by jsme pro sebe vzájemně neobětovali? Dokonce i vlastní život. A tím byl Roman známý. Naše parta a naše silné přátelství znamenalo pro něho tolik, že byl ochotný udělat cokoli. Měla jsem v očích slzy, ale Roman byl silný. Něco uvnitř mě mi říkalo, že se vrátí a že vše bude v pořádku. Vrátí se i se Zuzkou, která bude mít znechucený obličej až zjistí, jak je z toho hustého lesa špinavá a smradlavá.
"Roman Zuzku přivede." Sedla jsem si vedle Mira a položila mu ruku na nohu, stejně jako to udělal Romča, aby ho uklidnil. Miro s ní nerovzně klepal do země a hlavu měl stále v dlaních. Po chvíli ji zvednul a podíval se na mě.
"A čo Miro s Tamásem. Čo Jaro? Čo keď Zuzka .."
"Nemysli na to," pohladila jsem ho ve vlasech a pak ho nechala, aby si lehnul a položil si jeho střapatou hlavu do mého klína. Hladila jsem ho ve vlasech, Miro přivíral oči.
"Ale ja .. jednoducho, toto je vážna vec, mali by sme vyšilovat, panikáriť ..."
"Ale právě, že to ne.. nikdo z nás nesmí propadnout panice," přejela jsem mu prsty tentokrát po tváři. "Musíme zachovat klid. Všichni se najdou, bude to v pořádku." Utěšovala jsem ho a stále jsem se mu probírala neučesanými a nevyžehlenými vlasy. "Jaro šel jenom pro nějaké dřevo, Zuzka nemohla dojít daleko." Hladila jsem ho rychleji a cítila jsem, že už i pomaleji dýchá, přecházelo ho to, to zděšení, ten šok, že už bychom jinak zbyli jen my dva.
Za sebou jsem uslyšela křupání větví a otočila jsem se dozadu, ale.. nikdo tam nestál.
"Slyšel jsi to?" Zeptala jsem se Mira.
"Ne, čopak?" Otázal se a podíval se na mě s otázkami v očích. Podívala jsem se do trávy a tam ležela naše digitální kamera.
"Miro, ta kamera v trávě ještě před chvílí neležela," zamračila jsem se a Miro se zvednul a podíval se do trávy.
"Taky si nepamätám, že by som ju tam dával." Strachy jsem vydechla a Miro se na mě podíval. Zvedl se a vzal ji do rukou. "Niečo tam je," přivřel oči a palcem zmáčknul tlačítko play. Šla jsem se rychle podívat na záznam na kameře. To, co jsem viděla, mi doslova vyrazilo dech.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 23. srpna 2010 v 14:29 | Reagovat

líbí se mi, jak je to hodně zaměřené na konverzaci mezi nimi :)
zajímalo by mě, co je na tom záznamu..mám svoje vlastní tipy, ale nebudu to tu psát a nechám se spolu s ostatními překvapit, těším se na další díl a doufám, že je Zuzka v pořádku :)

2 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 23. srpna 2010 v 14:37 | Reagovat

Mám slzy na krajíčku....co tam bylo...?!?! Díky,ted' neusnu !!! :-D Honem pokráčko !!! :-)

3 Lady-MisickQaA Lady-MisickQaA | Web | 23. srpna 2010 v 16:14 | Reagovat

No twl,toto mi nedelej! Budu se bat za chvilu se podivat i na svoji kameru :D:D:D:D Aaaale zas ejsem zvdava co tam bude :P Bud si z nich nekdo dela prdel,nebo nevim twl... Budu cihat vecer :D:D:D

4 Sue Sue | Web | 23. srpna 2010 v 20:54 | Reagovat

Zase jsem dokonale napjatá =D. Ach jo, to je děsný... Se do toho vždycky tak vžiju =D..
Tý jo, ale doufám, že nezmizí i Zuzka s Romanem. A co bude na té kameře? ..
Mmm, moc se těším na pokráčko!! ♥♥

5 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 7. října 2010 v 12:06 | Reagovat

Máš to tu hezké

6 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 6. července 2011 v 8:18 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama