Tajemství záhadného filmu - 6. kapitola

23. srpna 2010 v 22:24 | XoXo Graphic
G-T

Na záznamu byla Zuzana. Zuzana, která se hnala lesem. Byla vyděšená, točila se kolem dokola a snažila se najít konec lesa. Mirovi se klepaly ruce. Zíral na to se stejným zděšením jako já. Všude na těle měla Zuzka modřiny, dýchala, brečela, padala na zem. Byla moc unavená. Pak spadla na zem a byl slyšet jen křik. Obraz párkrát zaprskal a konec záznamu. Polkla jsem a podívala se na Mira, který stále kamenně zíral.
"Panebože," klepala se mi brada a srdce mi bilo o poplach. "Panebože, kde je Roman." Podívala jsem se k lesu a pak je uviděla. Romana, který se objevoval u lesa a v náruči nesl Zuzanu.
"Romane!" Zakřičela jsem a se ztuhlýma nohama se snažila běžet k němu. Miro běžel okamžitě se mnou.
"Co se stalo?!" Ptala jsem se s křikem, když jsem doběhla a viděla Zuzanu v bezvědomí.
"Našiel som jej síce pekný kus odtiaľto, ale našiel. Len bola chytená v ozubené pasci nôh. Nebolo prave jednoduché ju vyslobodiť von." Miro Zuzanu okamžitě převzal do své náruče a nesl k našemu táboráku.
"Bože, jsem ráda, že jsi v pořádku," objala jsem Romana a on mě pevně stisknul. "Ty jsi celý?" Prohlídla jsem ho.
"Áno," usmál se a pohladil mě po zádech. Společně jsme pak šli k táboráku. Cestou jsem Romanovi vyprávěla o záznamu se Zuzkou, který jsme viděli na kameře.
Půjčila jsem mu jí. Sedl si na kámen a přehrával si to stále dokola.
"Co Zuzka?" Zeptala jsem se Mira, který u ní klečel a omýval jí čelo svým vlastním namočeným tričkem.
"Nevyzerá to nejlíp," řekl Miro smutně a znovu ji přiložil tričko na čelo.
"Hodně to krvácí," podívala jsem se na její nohu, po které tekla krev. Na noze měla otisknuté zoubky od pasti, ve které prý měla sevřenou nohu. Pohled mě opravdu vyděsil. Její krev tekla a Miro jí zrovna omýval. Pak se jí chystal ovázat nohu šátkem.
"Hele a nemyslíte si, že na Zuzku má niekto spadeno? Viete .. už ako niekto natočil ten sex a teraz tohle." Podíval se Roman na Mira, který Zuzku pohladil po vlasech. Pak se podíval na mě a na Romana. Mlčky pokrčil rameny.
"Andrejko, prosím ťa, Skočíš mi ešte namočiť tohle tričko?" Zeptal se Miro a udělal jeho dokonalý kukuč. Podával mi jeho černé tričko s lebkou.
"Samozřejmě," kývla jsem a přijmula ho. Odkráčela jsem tedy k vodě.
Podívala jsem se do dáli a vzpoměla si, jak tu Miro viděl tu osobu. Třeba se mu to vážně zazdálo mezi těmi stromy. Ale v tom případě je to nesmysl. Protože někdo tu skutečně musí být. Někdo, kdo pořizuje záznamy, na kterých je hlavní cíl Zuzana. Nastražil někdo pasti proto, že věděl, že s námi dlouho nevydrží a pokusí se odsud dostat? Bylo přesně tohle v plánu? Aby se dostala do pasti?
Zakroutila jsem hlavou, vyždímala tričko a vydala se zpátky za klukama. Když jsem se vrátila, Zuzka byla mírně při vědomí.
"Zuzi!" Vykřikla jsem a klekla si vedle Mira k ní. Naproti mě byl Roman. Mirovi jsem podala namočené tričko a ten ji okamžitě začal stírat pot z čela.
"Co..co se stalo?" Zašeptala unaveně. "Miro," objevil se jí jemný úsměv a rukou ho pohladila po tváři. Přivřel oči a položil svou ruku na tu její.
"Chytila si sa v lese do pasce. A bohužiaľ, poranila si si nohu. Docela dost a vzhľadom k tomu, že nemáme vôbec nič, ako by sme ti mohli pomoct, musíme sa modliť, aby si prežila." Vysvětloval Roman. Jen jsem se k němu natáhla a praštila ho přes rameno.
"No co? Mal som jej klamať a povedať, že je to v pohode?" Pohodil Roman hlavou.
"Takže umřu?" Zeptala se narovinu. Miro jí políbil do dlaně.
"Nie, nenecháme ťa."
"Jak dlouho mám času?" Věděla, že Miro ji chce jen uklidnit.
"Nevyzerá to, že by bola zasiahnutá nejaká dôležitá tepna." Vysvětlil Roman.
"Zastavil som krvácanie. Pevne som utiahol šatku. Neviem, ako dlho to vydrží." Řekl Miro bezbranně a stále ji držel za ruku. Já ji hladila ve vlasech a Roman ji držel za druhou ruku.
"Budeš v pořádku, Zuzi." Usmála jsem se na ní. Její hlava celá hořela. Vypadalo to, že má vysoké horečky. "Páni, jak dlouho byla v té pasti?" Zeptala jsem se, když mě její kůže na čele zapálila do dlaně. Roman pokrčil rameny.
"Keď som ju tam našiel, tak už bola v bezvedomí."
"Tu nohu jí ale nemůžeme nechat jen tak." Koukla jsem se na Mira, který si užíval Zuzčiny dlaně na své tváři.
"Jo a čo chceš ako robiť? Nemôžeme robiť vôbec nič. Odtiaľto sa nedostanem, kým nechytame signál!"
"Nenecháme jí přeci umřít!" Vykřikla jsem a Miro sebou cuknul při této myšlence.
"Nie, to nenecháme. Postaráme sa o nej." Řekl Miro a sklonil se, aby ji políbil na rty.

Byla noc. Další noc, která byla děsivá, strašná, studená. Silný vítr si pohrával se stromy. Obloha byla tak tmavá a zatažená, že ani hvězdy nebyly vidět. Žádná světla nesvítila, všude tma. Jen ohýnek, který zářil v prostředku našeho "domova". Zuzka ležela zabalená v látce Jarovo stanu, který jsme zbořili, aby byla v teple. Snažila se spát, ale potila se v horečkách. Kňourala ze spaní, cukala se. Její obličej byl celý mokrý. Miro u ní seděl a každou novou kapičku potu, která se jí vytvořila na čele utíral svým tričkem.
Seděla jsem sama na kameni a pozorovala ho. Objímala jsem vlastní ramena a kolíbala se, abych se uklidnila. Roman už byl zalezlý ve svým stanu.
"Bože, prosím, neber si ji, prosím, neber," opakovala jsem dokola a dívala se nahoru na nebe.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mirosmajda5 mirosmajda5 | Web | 23. srpna 2010 v 22:33 | Reagovat

ahojky..na mém bloku new dílek....kdyžtak jukni..a zanech koment kujůů!!:-*

2 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 23. srpna 2010 v 22:41 | Reagovat

no na Zuzku se asi fakt někdo zaměřil..jak to řikal Roman...ty ji nenecháš umřít viď? :D :( je mi jí líto v tomhle dílku :( a chudák Mirko a ostatní :( a co ten Jaro teda? :D:D

3 Sue Sue | Web | 23. srpna 2010 v 22:41 | Reagovat

Panebože mě z toho hrábne! Je to tak dokonale napsaný, mám husí kůži. Celý to vidim, všecko. Do těch nejmenších detailů a pořád mi vrtá hlavou, kdo tam s nimi asi může být? A jsem tím cílem fakt já? Nebo jako Zuzka prostě? ..
Páni.. Jsem z toho zase nervózní sakra! =DD

P.S. I přes to, že skoro umírám, hrozně si užívám toho Mira, jak je u mě ♥. Jsem děsná, já vím =DD.. Ale doufám, že Zuzka přežije..

4 Lady-MisickQaA Lady-MisickQaA | Web | 23. srpna 2010 v 23:37 | Reagovat

Heeej,to mi nedelej. Ja se bojiim :D:D Twl uz vidim konec,Tamás a Mirkem u fotbalu doma,Jaro s nima a ostatni upe vystresovani :D:D:D:DD:D

5 Lissa Lissa | Web | 24. srpna 2010 v 9:02 | Reagovat

nechtěla bych být v jejich situaci..
bojim bojim.. =D
jsem zvedavá jestli Zuzka přežije a jak to bude dál.. moc krásně napsané.. =)** ♥

6 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 24. srpna 2010 v 12:54 | Reagovat

Sice nemám Zuzku moc v lásce,ale taky mám strach,že to nepřežije....honem pokráčko...jsem napnutá jako kšandy !!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama