Vyléčila mě láska - 10. kapitola

15. srpna 2010 v 19:56 | XoXo Graphic
Takže..mám sice promyšlené důležité body v povídce, ale věci mezitím jsem trošku nepromyslela :-D proto se vám mohou nějaké dílky zdát třeba nelogické, nebo blbé detaily. Omlouvám se za to, ale snažím se, abych to zbytečně neprotahovala nudnými věcmi... jinak díky, že čtete :-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další den jsem vstala dřív než Miro. Vysprchovala jsem se, umyla a spěchala do kuchyně udělat snídani. Z ledničky jsem vytáhla potřebné ingedience na palačinky a začala je připravovat.
Marmeláda byla pevně zavřená a proto jsem pěknou chvíli zápasila, abych ji otevřela.
Hotové palačinky jsem dala na talíř a do rukou vzala marmeládu s příborovým nožem. Chystala jsem se na nůž nabrat trošku marmelády, když v tom jsem uslyšela z chodby.
"Dobré ráno," zívnul Miro a strčil hlavu do kuchyně.
"Ahoj, usmála jsem se a zamávala nožem před sebou.
"Čo to robíš, daj to sem." Vytrhl mi nůž z ruky a já na něj zůstala koukat s otevřenou pusou. Miro se podíval na otevřnou marmeládu v mé ruce a potom na připravené palačinky na talíři. "Ja som pako, prepáč mi," položil nůž na stůl a posadil se na židli. Hlavu si položil do dlaní.
"Nemusíš to s tou péčí zase až tak přehánět," zašeptala jsem a přešla k němu. Chytnul mě za pas a hlavu si položil na moje bříško.
"Ja viem, ospravedlňujem sa ti. Ja už .. proste blbnem." Přitiskl si mě víc k sobě.
"Vím, co sis asi myslel, ale víc jak namazat palačinky, jsem v plánu neměla." Prohrábla jsem mu vlasy. Jen vzdychnul. "No tak, věř mi trošku. Vidíš?" odtáhla jsem se od něho a natáhla k němu obě ruce. "Už dlouho jsem to neudělala a ani to udělat nehodlám." Miro přejel očima po mých rukou a pak si mě znovu přitáhnul. "Vyléčila mě láska." Usmála jsem se a potom si sedla na jeho koleno.
"Lubim ťa," přivřel oči a opřel jeho čelo o to moje.
"Miluju tě," políbila jsem ho lehce na rty. "Ale teď, bych ráda namazala ty palačinky. Určitě máš hlad!"
Miro sklopil hlavu a usmál se. Nebyl to ale takový ten jeho upřímný úsměv. Vypadal uměle. Miro se bál. Bylo na něm vidět, že v této době je jediné, na čem mu záleží, moje zdraví. Nechtěla jsem mu přidělávat starosti. Nejhorší bylo, že jsem věděla, že na menstruaci se dlouho vymlouvat nemůžu. Za chvíli mu to bude divné, potřebuju vymyslet něco jiného nebo se zblázním.
"Vieš, za chvíľu sa musím zastaviť do jedného klubu za chalanmi. Potrebujú prebrať niečo ohľadom všetkých tých koncertov, ktoré som odkladal. Pôjdeš so mnou?"
"Jo, klidně." Usmála jsem se a dala před něj talíř s palačinkou. Začala jsem mazat další. Věděla jsem, že mě Miro stále pozoruje.

Po jídle jsme šli do nejbližšího klubu, kde mě Miro seznámil s klukama s kapely. Roman, Mirko, Tamás a Jaro mi mlčky podali ruce.
"Takže to je tá z blázinca jo?" Zasmál se Roman a sjel mě pohledem.
"Z liečebne ty pako, veď to Miro hovoril." Drbnul do něj Jaro.
"Ajóó," oplatil mu šťouchnutí. Podívala jsem se na Mira, který okamžitě uhnul pohledem.
"No, asi pôjdeme rozobrať to, čo sme chceli, nie?" Vložil se do toho Miro.
"Ale najprv by som chcel vidieť tie jazvy! Nela, čo ťa k tomu........."
"Ideme!!" Zakřičel Miro a tlačil ho k nejbližšímu stolku. Sedla jsem si vedle Mira, ale stále jsem cítila, že mě jejich oči pozorují. Dívala jsem se seklopenýma očima a neodhodlala jsem se podívat ani jednomu z nich do očí. Jen jsem cítila Mirovu ruku na mém koleni.
"Tak a ako to vlastne zvládate?" Mrknul na mě Jaro a já se podívala na Mira.
"Dobre, Nela je vyliečená. Prestala s tým." Usmál se Miro a poplácal mě na noze.
"Proč se bavíme o mně?" Pokusila jsem se o úsměv a sjela všechny pohledem.
Mirko B. mě pozoroval a snad ani nemrkal, Jaro mě zaujatě podepřenou hlavu a Tamás jen kýval. Roman si mě prohlížel jako nějakou fanatičku.
"A ako si seš istý, že s tým prestala. Vieš, som čítal o takýchto ľuďoch a nie je to tak jednoduchý, ako sa zdá. Keď sa nemôžu rezať do ruky, nájdu iné miesto ako cieľový bod." Řekl Jaro a podíval se na Mirovu reakci.
"Je to o dôvere." Zamrkal Miro.
"To máš pravdu, ale ako sa hovorí dôveruj, ale preveruj," mrkl Roman a pak změnil téma. Nevnímala jsem ho. Sakra, nepočítala jsem, že budou tak chytří a dají dohromady jedna plus jedna. Doufala jsem, že je Miro natolik zaslepený láskou, aby jim toto uvěřil.
I přesto, že jsem si to namlouvala, jsem v sobě cítila zvláštní napětí a věděla jsem, že to budu potřebovat. Polilo mě horko a začaly se mi klepat ruce.
Jako na potvoru mě zrovna Miro pod stolem chytl za ruku a pak se na mě překvapeně podíval.
"Nie je ti niečo?"
"Ne." Snažila jsem se odpovědět v klidu.
"Celá sa chvěješ." Podívala jsem se do očí a viděla jsem starost.
"Jsem v pohodě, hned budu zpátky." Vyvlíkla jsem se a vstala od stolu.
"Kam ideš? Nemám ísť s tebou?" Zeptal se Mirko a nadzvedával se.
"Ne! To je v pohodě, chci v klidu dojít na záchod!" Vyjela jsem a Miro se zase rychle posadil. Roman s Jarem na mě koukali, div jim nevypadly žvejkačky.
"Miro, promiň, zvládnu to." Řekla jsem už tiše a pomalu odcházela směrem v záchodům.
"Miro, mal by si dať pozor. Presne takto sa správajú tie siblo holky do hlavy." Uslyšela jsem za sebou, ale neotáčela jsem se. Přidala jsem do kroku a doufala, že Miro nepůjde za mnou.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lissa Lissa | Web | 15. srpna 2010 v 20:05 | Reagovat

páni.. tak teď to holka bude mít hodně těžký, ale ona to určitě zvládne! =) moc pěkný dílek..=) těším se na další pokračování.. =)**

2 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 15. srpna 2010 v 20:11 | Reagovat

půjde za ní a načape jí?? uplně to vidim a je mi Mira fakt líto jak to s ní má těžký..a ta holka prostě..vůbec nevím..nevím ani na čí mám být straně..protože tohle je složitý..ona je v blbé situaci zatímco on nic netuší...no, jsem zvědavá, co bude dál..

3 Sue Sue | Web | 15. srpna 2010 v 20:12 | Reagovat

Já se asi psychicky zhroutím, když to zjistí. Píšeš to tak dokonale♥♥, že všechno vidím před očima.. Jako realitu, bože =((.. Taky jsem zvědavá..

4 Miss Lucky Miss Lucky | Web | 16. srpna 2010 v 11:55 | Reagovat

Pěkný dess

5 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 16. srpna 2010 v 15:59 | Reagovat

Nááááááááádherný jako vždycky !!! :-) Moc krásné a mocinky se těším na pokráčko !!! :-)

6 Lady-MisickQaA Lady-MisickQaA | Web | 18. srpna 2010 v 14:40 | Reagovat

Ja bych jim jebla! Kvuli tem kokotum se s ni urcite rozejde! OMGGGG!!!! roman je sulin xDDD Sry,ale mam vstek! xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama