Vyléčila mě láska - 13. kapitola // Závěrečná část

18. srpna 2010 v 17:15 | XoXo Graphic
I když je toto závěrečná část, doufám, že příznivci mých povídek mě neopustí a už brzy budete číhat na první dílek povídky! :-) někdy zítra dám první dílek! :-)

Jinak podle komentů jsem zjistila, že tahle povídka vám nějakým způsobem přirostla k srdci. Přiznávám, mně taky. Měla jsem k ní zvláštní vztah. A hrozně ráda jsem ji psala. Byla zvláštní, ale zároveň ve mně i ve vás vyvolávala zvláštní pocity. Je pro mě dneškem hodně těžké se s ní rozloučit...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Bože, Nela, čo mi to robíš?!" Slyšela jsem jakoby z dálky. Viděla jsem matně. Nejpve jen stín, který se míhal nade mnou a potom se mi více zaostřil.
"Miro," snažila jsem se promluvit a cítila jsem, jak ztěžka se mi hlas dere ven. Viděla jsem ho. Skláněl se na de mnou a jednou rukou tiskl tu mou ke svým plícím. Ve volná ruce držel mobil a vytáčel pohotovost.
"Som tu," zašeptal a palec jeho ruky mi tisknul na tepnu, se které se mi valila krev. Moje duše ocházela, ale zároveň jsem ještě byla s ním. Jsem snad v nebi?
"Nelinka, prosím ťa, sľub mi, že budeš silná, prosím." Slyšela jsem jeho hlas jen jako ozvěnu.
"Miro," snažila jsem se znovu promluvit.
"No tak komunikuj, prosím. Rozprávaj sa so mnou!" Cítila jsem jeho slzy, které kapaly na můj krk. Byly teplé. Snažila jsem se udržet vzhůru, ale copak to šlo, když polovina mě už odcházela. Blikalo světlo a já i když nechtěla, moje nohy se jakoby samy k němu rozbíhaly.
"Nie, prosím. Počuješ ma?" Stále více a více tisknul mojí levou ruku, aby zadržel ve mně co nejvíc krve. "Každú chvíľu tu bude sanitka, budeš v poriadku. Budeš bojovať, sľub mi to." Volnou rukou mě hladil po tváři. Oči se mi zavíraly, nemohla jsem je zkrátka udržet.
"Nie, nesmieš zaspať! Nesmieš! Rozprávaj sa so mnou!" Třepal a ruku tisknul stále víc. Přivinul si mě blíže k sobě do náruče a políbil mě do vlasů. Podívala jsem se krátce do jeho očí.
"Počuješ ma?" Klepal se mu hlas.
Mlčky jsem zakývala a přivřela oči.
"O chvíľu tu bude sanitka, volal som pomoc. Asi sa ma zľakne, pretože vyzerám ako mäsiar." Snažil se mě rozesmát. Trošku jsem povytáhla koutky, aby věděl, že jsem mu rozuměla. "Teraz buď prosím pri vedomí." Kolíbal se mnou dopředu a dozadu a potom mě políbil do vlasů. Rychle si utrhnul kousek své bílé zakrvácené košile a ovázal mi ji kolem zápěstí. Pevně jí utáhnul tak, aby nikudy nemohla proudem vytékat krev. Ta se okamžitě vsákla do kousku látky.
"Doprdele!" Slyšela jsem Mira, který mě už v náruči nesl ven. Předal mě někomu se silnými pažemi. Jeho plášť svítil bíle.
"Prosím vás pekne, postarajte sa mi o ňu." Slyšela jsem Mirův hlas a pak jsem viděla, jak nastupuje do sanitky. Ucítila jsem bolevé pichnutí a potom pálení v oblasti zápěstí. Za chvíli jsem začínala ztrácet vědomí... světlo, které blikalo po celou dobu, najednou zhaslo...

"Miro?" Zašeptala jsem, když jsem do silného světla, které mě bodalo do očí otevřela oči. Nade mnou se skláněl někdo s tlustými brýlemi a nadzvedával v obočí.
"Miro?!" Zvýšila jsem hlas a naplno otevřela oči. "Kde je? Kde je Miro? Já, musím... Miro!" Křičela jsem a máchala kolem sebe.
"Klid, uklidněte se, slečno!"
"Chci ho vidět!!" Křičela jsem a zápasila s jeho pažemi.
"No tak, uklidněte se, prosím!" Jeho baculaté dlaně mě držely za ramena a pokládaly opatrně zpátky do postele.  Pak odešel ke dveřím, které otevřel a směrem do chodby volal.
"Pane Šmajdo? Už se probrala a chtěla by vás vidět." Jen jsem polkla slzy a podívala se ke dveřím. Stál tam. S utrápeným výrazem na tváři a v jedné ruce měl kytici rudých růží. Pomalým krokem se přemístil k mojí posteli a kytky položil na stoleček vedle mě. Podívala jsem se na tu kytici a potom tázavě na Mira.
"Dúfal som, že budeš žiť." Zašeptal jako odpověď na moji ještě nevyslovenou otázku. Podíval se na mé levé zápěstí, kam okamžitě sklouznul pohled i mně. Kolem zápěstí jsem měla bílý několikrát omotaný obvaz.
Pak jsem okem hodila znovu po Mirovi, který napučeně našpulil rty a chytl mě za pravou ruku.
"Chcel by som sa ospravedlniť za všetko, čo som ti hnusnýho povedal, viem, že na tom mám vinu a...." nedořekl, protože jsem mu ukázováček levé ruky položila na rty. Obtáhla jsem je kolem dokola podle jejich linie a potom ho chytla za zátylek, za který jsem si ho přitáhla. Jemně jsme se políbili a on si pak opřel jeho čelo o to moje.
"Nesnášim ostrý věci," vydechla jsem a otřela se o jeho nos.
"Pořád tá istá rozprávka dokola." Zakroutil s úsměvem hlavou a já si skousla ret.
"Nehádej se se mnou. Nechci s tím mít nic společnýho. Strašně jsem ti ublížila. Ubližovala jsem sama sobě."
"...A svojmu nevinnému telíčku," dokončil Miro a přes deku mě pohladil po bříšku.
"Opravdu jsem musela projít takovým peklem jenom abych si uvědomila, že řezání je pěkně na nic. Přináší jenom problémy."
"A nedá sa to ľahko zvládnuť," dokončil znovu Miro. Tak nádherně jsme si teď rozuměli. Vzájemně jsme se doplňovali a on dokončoval moje věty, přesně, jako kdyby věděl, co tím chci říct.
"Zvládal si to dokonale. Jen já jsem to pořád kazila..."
"..a robila si takéto blbosti."
"Dělala jsem to těžký nejen tobě, ale i sobě."
"Ja dúfam, že týmto to skončilo." Podíval se na moje zápěstí a pak mě opět lehce políbil na rty.
"Něco končí a něco začíná," usmála jsem se a pohladila ho po jeho dokonalé tváři. Myslela jsem tím, že začíná láska, nový život. S ním... pochopil a opětoval mi úsměv, který byl jenom můj.
Miro vzal do rukou moji paži, na které se rýsovaly staré jizvy.
"Tohle bohužiaľ nikdy nezmizne. A stále budú takhle hnusne zdobiť tvojou ruku a pripomínať ti to všetko," kloubky na prstech přejel po celé délce mojí paže, "ale ja dúfam, že už čoskoro ju bude zdobiť aj nějakej ten krúžok na prste." Usmál se a svým ukázováčkem přejel po mém prsteníčku.
"Miro!" Vyjekla jsem překvapeně, až sebou cukla celá postel.
Ano, přestala jsem. I když jsem ještě pár dní byla v nemocnici, domů jsem se vrátila skutečně šťastná. Teď už můžu říct, že mě vyléčila láska. A tou láskou, byl a je Miro.

KONEC
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 18. srpna 2010 v 17:23 | Reagovat

tyjo..mě to rozplakalo :'( ale vážně.. bylo to tak dokonalé.. a máš pravdu, asi každý z nás, co jsme tu povídku četli, jsme si k ní vytvořili vlastní vztah..ten konec byl nádherný, jak se doplňovali a že ona pochopila, že to nikam nevede a jen mu ubližuje..

jinak na novou povídečku se už těším :) a doufám, že se tu objeví co nejdřív! :)

Ale ještě bych tě chtěla poprosit..za sebe i za Sue, jestli bys k této povídce neudělala speciální hot dílek.. protože prostě si ho moc přejeme :D:D:D myslíš, že by to šlo? :))

OSTATNÍ BY TAKY URČO NEBYLI PROTI NE?? ;) :D PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM :( :*

2 Lissa Lissa | Web | 18. srpna 2010 v 17:48 | Reagovat

WOOW, WOOW a ještě jedno WOOW!!
tohle byla tak úžasná povídka, je mi lot, že už končí =(. Tuhle povídku jsem měla moooc ráda =)
a protovím, že se k ní jěště někoikrát vrátím. =)
na tvojí další povídku se už moc těším.. =)
P.S. souhlasím s Daily a Sue.. bylo by skvělé kdyby byl nějaký HOT =D

3 Lady-MisickQaA Lady-MisickQaA | Web | 18. srpna 2010 v 18:59 | Reagovat

Ahhh,nevim co k tomu rict? Vsechno uz rekla Daily a Lissa. Bylo to dokonale! Kazdy den jsem klikala kazdou hodku na tvuj blog kdy uz bude dalsi dilek. Strasne jsem si ji oblibila. Je mi lito ze konci :( Ale jak rikala Daily,CHCEME HOOOT!!! :D:DD::DD:D Jooo,to by bylo fain xD Takovy dlouhy HOT dilek a detailama. Jejda! xDD Tak co? Udelas nam radost? :PPP

4 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 18. srpna 2010 v 19:47 | Reagovat

Bylo to náááááááááááááááááádherný...opravdu těžko se s touto povídkou loučí,ale budu si ji stále číst a už se moc těším na novou povídku !!! :-)

5 Sue Sue | Web | 18. srpna 2010 v 22:11 | Reagovat

Sice skoro spím, ale tuhle povídku jsem si musela přijít přečíst =). Byla opravdu nádherná a překrásně skončila =)) <3. Musím opravdu přiznat, že jsem si k ní vytvořila obrovský citový vztah =*. Ale každopádně tě neopuštím a budu číst i tvá další dílka, protože píšeš překrásně =))

A taky moc prosím, jak psala naše Daily =), o speciální HOT dílek. Hrozně moc by nás to zajímalo - u téhle povídky =). Prosím!

6 smajdik-smajdik smajdik-smajdik | 18. srpna 2010 v 22:39 | Reagovat

souhlasim se všema :))... k týdle povídce by se HOT dílek úplně hodil ;) jelikož v tédle povídce nebyl HOT dílek prosíím udělej pro nás výjimku :D

7 kikiii kikiii | Web | 4. listopadu 2010 v 7:04 | Reagovat

to bylo tak krásné a dojemné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama