Vyléčila mě láska - 8. kapitola

14. srpna 2010 v 14:02 | XoXo Graphic
Tento dílek spíš taková romantika, ale už jsem se snažila něco naznačit... :-D
Nevím, jestli se vám tento díl bude zamlouvat :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dojedli jsme a Miro ke mně přišel zezadu. Objal mě kolem pasu a pak mi pošeptal do ouška.
"Pripravená?"
Jen jsem mlčky kývla a najednou jsem neviděla nic. Začala jsem kolem sebe máchat rukama a nejspíš jsem nechtěně Mirovi jednu vrazila.
"Miro, promiň..já..já nic nevidím!" Vykřikla jsem a jen jsem slyšela, jak se směje.
"No, to bolo pôvodne v pláne, aby si nič nevidela."
Oba jsme se začali smát. Když dokončil zavazování šátku, cítila jsem, že spustil ruce z mého obličeje.
"No moment." Zvedla jsem ruku. "Kde jsi?" Zašmátrala jsem kolem.
"Nelinka, prosím ťa, nepanikár!" Chytl mě za zápestí. "Začínam sa ťa trošku báť." Zasmál se a chytl mě pevně za ruku. Opatrně mě vedl chodbou, ale já byla jako zkamenělá a šmátrala jsem rukou všude okolo, abych do něčeho nenapálila.
"No tak, ver mi trošku." Zašeptal.
"No, nevím," zasmála jsem se.
"Počkaj, ani sa nehni," pustil mojí ruku a slyšela jsem, jak otáčí klíčema v zámku. Najedou jsem cítila, že jsem ve vzduchu.
"ÁÁÁ, ježiši, Miro, pusť mě na zem, jsem těžká." Kopala jsem nohama.
"Keď ťa pustím, tak sa na tých schodoch zabiješ." Zasmál se a stále mě nesl dolů.
Když jsme vyšli z bytovky, musela jsem jít zase po svých. Vůbec jsem netušila, kde to jsme. Ale nejprve jsem ještě slyšela auta, takže předpokládám, že jsme byli někde ve městě. Pak těch aut bylo trošku míň. Pak utichli uplně a já jen slyšela Mirův dech vedle sebe. Slyšela jsem naše kroky. Jen něco slyšet, ale nevidět, je skutečně děsivé. Tiskla jsem Mirovu ruku čím dál tím víc a hlavně jsem nechtěla, aby mě někde zase nechal stát samotnout.
"Miro?" Zašeptala jsem, když už mi to ticho lezlo na mozek.
"Som tu," poznala jsem mu na hlase, že se usmál. Trošku mě to uklidnilo.
Pak jsem slyšela, jak pod námi křupou větve, občas jsem neměla daleko k tomu, abych se natáhla. Miro mě ale vždy včas zachytil.
"Mám štěstí, že jsem si nebrala šaty, že?" Zasmála jsem se. Odpovědi jsem se však nedočkala.
"Počkaj," slyšela jsem z dálky a pak mi pustil ruku.
"Ne! Ne! Nee! Miro vrať se! Umřu strachy!" Křičela jsem, ale marně. "Sundám si ten šátek!" Vyhrožovala jsem, ale nechtěla jsem Mirovi zkazit překvapení. Podupávala jsem nohou a pode mnou stále něco křupalo. 'Ještě se někam propadnu'. Pomyslela jsem si. Pak jsem cítila jemné uchopení za ruku. Někam mě tahal. Šla jsem velmi pomalu narozdíl od jeho kroků.
"Sakra! Netahej mě jak kus hadru! Ty narozdíl ode mě něco vidíš!" Vykřikla jsem a slyšela jeho neodolatelný smích. "Šmajdo!" Chtěla jsem ho drbnout za ten smích do rameno, ale vzhledem k tomu, že jsem nic neviděla, jsem máchla uplně mimo. Musela jsem vypadat opravdu komicky. Pak se Miro prudce zastavil a já narazila do něho narazila. "Ježiši!" Vykřikla jsem, jak jsem se lekla.
"Tak sme tu," ucítila jsem pohlazení po tváři. Cítila jsem příjemnou vůni. Jen tak jsem nemohla odhadnout, co to je za vůni. Mohlo to být cokoli, ale že bych cítila vanilku?
"Dokážeš mi povedať, kde si myslíš, že sme?" Zašeptal mi do ucha a pak mě jeho vlasy pošimraly na tváři. Pokrčila jsem rameny.
"Těžko říct." Ucítila jsem na rtech horký vzduch. Pak jen cítila jemnost. Líbal mě? No jasně, co jiného. Řekla jsem si a zapojila se do polibku se stále zavázanými oči. Pustil mou ruku a cítila jsem vánek, jak kolem mě prošel. Pak jsem cítila, že se šátek na mé hlavě povilil a já otevřela konečně oči. Byla tma, byl večer, takže mě ani denní světlo nepálilo do očí. Rozhlédla jsem se kolem. Kolem byl čerstvý vzduch, jemný větřík si pohrával se stromy. Bylo tam jezírko, krásně čisté a třpytilo se v obraze noční oblohy. Koukla jsem se doprava a tam byl menší altán, ve kterém byl stolek a židle. Na stolku byly svíčky a talíře s nějakým jídlem. Otočila jsem se dozadu na Mira, který se na mě usmíval.
"Já, nevím co mám říct. Je to vážně nádhera." Usmála jsem se a objala ho kolem krku.
"No, chcel som ťa týmto privítať a ukázať ti, ako život môže byť nádherný. Aj bez žiletiek a bez akéhokoľvek trápenia. A ako môže byť nádherný, keď máš vedľa seba niekoho," ztichnul nas chvilku a chytl mou ruku do dlaní, "na kom ti záleží a koho l'ubíš." Kleknul si, klekla jsem si též, abych viděla do jeho očí.
"Znamenáš pre mňa celý svet, pretože ty si môj svet. A chcem ti povedať, že keď budeš mať akékoľvek ťažké chvíle. Som tu pre teba. A pokúsim sa ťa dostať a vyliečiť ťa z toho. Vždycky a navždy." Políbil mě na rty a já byla v sedmém nebi.
"Miro, já.. všechno to opětuju. Jsi moje láska. A já ti slíbím, že udělám zase vše proto, abych ti ulehčila tu starost. Přestala jsem s tím...." kousla jsem se do rtu, ale pak se pokusila o úsměv, aby ho to přesvědčilo.
"Naozaj?" Rozsvítilo se mu v očích.
"Jo," řekla jsem a doufala jsem, že to vezme. Nechtěla jsem ho trápit, ale věděla jsem, že budu muset vymyslet něco, aby na to nepřišel.
"Bolo pre mňa vždy ťažké vysloviť, ako moc ťa l'ubím, ale teraz .. teraz už to urobiť môžem. L'ubím ťa." Přivřel oči a políbil mě na čelo.
"Jo, já tebe taky." Obejmula jsem ho.
Co teď budu dělat? Připadala jsem si, jako v pasti. Milovala jsem ho, ale k životu jsem potřebovala jak jeho, tak žiletku.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sue Sue | Web | 14. srpna 2010 v 14:40 | Reagovat

Opět dokonale napsané, hrozně se mi to líbí =))..
A ta poslední věta mě dokonale zmátla..k životu jsem potřebovala jak jeho, tak žiletku... Hmm, co bude dál?
Jsem hrozně moc zvědavá =))

2 pixee pixee | Web | 14. srpna 2010 v 15:09 | Reagovat

:) chtěla bych aby mě takhle někam odvedl :)) krásné...

3 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 14. srpna 2010 v 17:25 | Reagovat

To bylo překrááááááááááásné !!! Jsem nadšená a mocinky se těším na další dílek....opravdu špičkově napsané !!! :-)

4 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 14. srpna 2010 v 21:58 | Reagovat

je to úžasný, ještě další dílek dneska prosím spolu se Sue..:)))) moc <3

5 Lissa Lissa | Web | 15. srpna 2010 v 11:34 | Reagovat

woow.. nádherný dílek.. =) krása =)**

6 magic-r-p-g-world magic-r-p-g-world | 8. dubna 2012 v 14:26 | Reagovat

Alwways and Forever:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama