Dear daddy.... // 5. kapitola

4. září 2010 v 22:03 | XoXo Graphic
G-T

Doktor seděl na rohu postelea ošetřoval mě, zatímco Miro přešlapoval sem a tam s rukama založenýma na prsou.
Doktor si z uší vyndal sluchátka, podíval se na mě a pak na Mira.
"Pane Šmajdo, vaše žena je naprosto v pořádku."
"Čože?" Vykulil Miro oči.
"Nic jí není." Zdůraznil.
"Jakto?" Zeptal se vyděšeně Miro a tentokrát to byl doktor, kdo vykulil oči.
"Pane Šmajdo," postavil se a položil ruku na Mirovo rameno. "Máme taky jiné starosti, než řešit zbytečné poplachy."
"Toto nebol zbytočný poplach. Mala vysokú horúčku, ráno zvracala." Vysvětlil Miro a dal si ruce v bok.
"Ráno možná, teď je v pořádku." Zvednul obočí doktor a začal si do svého malého bílýho kufříku rovnat věci.
"Říkala jsem ti, že to nic není Miro." Stiskla jsem jeho ruku, kterou mi pohladil po ruce. "Moc se omlouváme, pane doktore. Miro je moc starostlivý." Omluvně jsem se usmála a podívala se na Mira, který na mě zíral, jako bych mu mizela před očima.
"Určitě bych to nějak vyšetřil, kdybych viděl známky zvracení nebo příznaky horečky." Napřímil se doktor a natáhl dlaň k Mirovi. Ten pustil mou ruku a svýma oběma stiskl doktorovu pravou.
"Aj tak ďakujeme. A veľmi sa ospravedlňujem."
"Příště volejte jen v tom nejhorším případě." Zamrkal doktor a opustil pokoj.
"Nechápem to." Zavrtěl Miro hlavou a položil svou dlaň na mojí už studenou hlavu.

Další den byl posledním dnem pro malou Terezku, a měli jsme ji odvést zpátky do domova. Miro lítal po bytě a balil jí věci do velké černé tašky. Ohýbal se v pokoji nad černou taškou a skládal tam oblečení, který jsme o víkendu nakoupili, a chtěli ho Terezce věnovat.
Potichu jsem přišlapala za Mirem a chytla ho zezadu kolem pasu. Narovnal se a s úsměvem se na mě otočil. Chytl mě za boky a políbil na čelo. "To som sa ťa leknul." Zašeptal s úsměvem.
"Ty se mě bojíš?" Kousla jsem se provokativně do rtu a přitáhla si ho za zadeček blíž ke svému tělu. Kolenem jsem se letmo dotkla jeho rozkroku. Miro vzrušeně zvedl bradu a vydechnul horký, větrový vzduch.
Pak jsem otočila hlavu a mezi dveřma uviděla stát Terezku. Usmála jsem se a klekla si k ní.
"Tak Terezko, dneska jedeš domů, viď?" Jen se dívala a v ruce svírala složený papírek. Sledovala Mira, který se už zase ohýbal nad taškou, do které pečlivě skládal oblečení. "Moc mě mrzí, že jsme museli překazit včera plány, které jsme měli." Pohladila jsem ji omluvně po tváři. Ta se mlčky rozběhla k Mirovi, kterého silně objala ze zadu.
"Ale čopák?" Usmál se, otočil se za ní a přiklekl k ní, stejně jako jsem před tím klečela já.
Podávala mu do ruky papírek, který měla přitisklý na své hrudi.
"Čopak to je?" Zasmál se a našpulil rty. Posadil se na okraj postele a Terezka mu vyskočila na klín. Miro rozložil papírek a já jen sledovala, jak se mu rozzářily oči.
"To je krásne," zamrkal a natočil na mě papír, na kterém bylo načmárané něco ve smyslu srdíčka.
"Hezký," usmála jsem se tiše a přešla blíž k Mirovi, kterého jsem poškrábala ve vlasech. Malá ho obejmula kolem krku a odstrčila mou ruku z jeho vlasů. Žárlivka malá.

Cestou do domova nikdo z nás nepromluvil. Mlčky jsme seděli a já v zrcátku pozorovala Terku, která si prohlížela svoje malé prstíky položené na kolenou.
Když jsme dojeli, Miro vzal tašku a společně ruku v ruce jsme vedli Terezku zpátky domů.
"Á, Terezka!" Usmívala se na nás pečovatelka z dálky. "Ahoj, maličká." Řekla mile a chytla malou za ručičku. "Všechno bylo v pořádku?" Prohlédla si Mira od spoda nahoru a pak na mě zamrkala. Miro s úsměvem kývnul a já sklopila hlavu. "Vážně?" Zeptala se znovu, když si všimla mého prázdného výrazu. Miro se na mě podíval.
"Zlatko?" Stiskl pevněji moji ruku.
"Chci o něčem mluvit." Řekla jsem nakonec a podívala se na Mira a potom na pečovatelku. Ta pochopitelně kývla. "Počkejte na tamhle na chodbě." Ukázala prstem a odváděla Terezku pryč. Miro jí zamával a potom jsme pomalým krokem přešli na chodbu, kde jsme měli počkat.
"Zlatko deje sa niečo?" Pohladil mě palcem po hřebě ruky.
"Miro, ty víš, že jsem z Terky neměla dobrý pocit, viď?" Řekla jsem tesoucím hlasem. Miro pokrčil rameny a nerozhodně zakýval hlavou. "Třeba s ní něco není v pořádku."
Věděla jsem, že tohle nebyl první a poslední víkend, kdy u nás byla. Miro jí měl rád z celýho srdce. Přirostla k němu a jemu se asi divná nezdála. Protože se s ním mazlila. Mě ráda neměla. Poznala jsem to.
"Tak prosím," uslyšela jsem hlas mladé pečovatelky a spolu s Mirem jsme vešli do místnosti. "Takže?" Ještě se ani neposadila a začala se ptát.
"No, víte... Terezku máme rádi. Jak já, tak Miro..." začala jsem. "Myslím, že Mirovi přirostla k srdíčku nejvíc. On jí taky. Ale..." nedokončila jsem větu a podívala se na Mira, který nervozně klepal nohou. "Na té holce je něco jiného, než na ostatních dětech." Dokončila jsem a pevně semkla rty. Čekala jsem na odpověď. Bylo ticho.
"Terezka se vždy stranila od ostatních dětí. Překvapivě je více samostatná, než ostatní. Jen tak si k někomu vztah nevytvoří. Víte," řekla a překoukla na Mira, "když tady pan Šmajda přišel první den, její oči se rozzářily jako dvě hvězdičky. Ta holka s nikým moc nepromluví, ale s ním... s ním mluvila vždycky. Přišlo mi, že je k němu otevřená. Zkuste si promyslet, jestli by jste nechtěli Terezku do vlastní domácí péče," propletla prsty a položila si na ně bradu.
"Co?!" Narovnala jsem se.
"Prospělo by jí to. Novo rodina, nový přítel, lepší prostředí."
Co se to sakra děje? Sestřičce se mírně klepal hlas. Co nám ji hned vnucuje? Jakoby se ji chtěli zbavit.
"Chcete se jí zbavit? Proto jí nastrkujete k nám? Nějakou divnou holku?" Vstala jsem z křesla. Miro jen mlčky sledoval.
Založila jsem si ruce na prsou. "Nechceme ji domů!" Zakřičela jsem srozumitelně, vzala si kabát, který jsem měla přes židli a opustila místnost. Miro po chvíli vyšel za mnou.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pixee pixee | Web | 5. září 2010 v 11:42 | Reagovat

krásné moc :))

2 smajdik-smajdik smajdik-smajdik | 5. září 2010 v 11:58 | Reagovat

ona je určitě těhotná že?...jééé to je kráásaa :)

3 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 5. září 2010 v 13:34 | Reagovat

Je to nááááááááááááádherně napsané !!! :-) Ale myslím si,že Miro z toho skákat radostí nebude.

4 Lady-MisickQaA Lady-MisickQaA | Web | 6. září 2010 v 17:09 | Reagovat

Uuuu,doufam ze u nich ta Terka nebude,protoze se jaksik o ne bojim,ze se jim kvuli ni neco stane :-///

5 Milusha Milusha | Web | 17. listopadu 2011 v 21:54 | Reagovat

Kdy bude další díl? :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama