Pro zasmání: Lekce lyžování

30. října 2010 v 19:00 | XoXo Graphic

Napsala jsem povídku, která je celkem hodně dlouhá.. a já se snažila, aby byla i vtipná a snad se mi to aspoň trošku povedlo.. dofám, že to někdo přečte.. a pokud to bude mít nějaký ohlas, možná napíšu i pokráčko... Dejte celý článek a příjemné čtení! :-)


"Tak delajte! Nemám na vás celú večnosť!" Křičel Miro dole v chodbě a díval se nahoru ke schodům, odkud měli už asi před pěti minutama scházet kluci. Jako parta jsme se rozhodli, že si pojedeme na víkend zalyžovat, ale jediný, kdo z nás šesti umí lyžovat, je Miro. Přesvědčil nás všechny nakonec, že nás to naučí a že si nemáme dělat starosti, protože to nakonec bude strašně fajn... a bla bla bla.......
Miro nervozně podupoval nohou o zem, ruce zaražené pevně v bok a naštvaně si cumlal spodní ret.
"Miro, no tak! Znervozňuješ mě tím!" Žďuchla jsem do něho, až se zakolísal ze strany na stranu.
"Mňa zas znervózňuje to, ako sa na ne musí stále čakať! To sú tak spomalené filmy, to je strašné!" Dupnul nohou o zem. Jen jsem ofrkla pramen vlasů, který mi překážel v obličeji a pak nahodila nevinný úsměv, protože přicházel Jaro - můj přítel.
"Za to Jarin je z nás nejrychlejší," usmála jsem se a chytla ho kolem pasu.
"Super, a kde sú......" nedořekl Miro větu, protože se ze schodů směrem dolů belhal Roman a za sebou táhl obří černý kufr.
"Čo to má sakra byť?!" Vykulil Miro oči a opatrně spustil ruce z boků podél těla.
"Kufor, vole!" Odfrkl Roman a stále ufuněný ho tahal dolů.
"Chm!!!" Vydychl naštvaně Miro a vyběhl schody, aby Romanovi pomohl dostat kufr dolů.
"Sme všetci?" Zeptal se spokojeně Roman s úsměvem, který v pohodě sešel schody a nechal Mira, aby mu snesl celý kufr dolů sám. Miro se narovnal, protože ho nejspíš bolely záda, jak byl shrbený nad kufrem a naštvaně si dal ruce v bok. "Vidíš snáď, milý Romanko, že by sme boli všetci?!!!!"
"Raz, dva, tri...." začal počítat Roman a přitom na každého z nás ukazoval. Miro protočil oči a potom se podíval na Jarina. "Kde je Mirko s Tamásom?"
"Neviem, asi sú eště hore..." pokrčil Jaro rameny a já ho k sobě víc přitiskla.
"Ako ASI?!!" Zavrčel Miro.
"Prosím tě, Mirko, už se nerozčiluj, bolí mě z tebe hlava." Usmála jsem se a pomalým krokem šla nahoru, abych mu pomohla snést Romanův kufr. Ten jen zakroutil hlavou, když jsem kufr uplně v pohodě, jakoby v něm nic nebylo, snesla dolů a položila ho před dveře.
"Oooo, ty si moja!" Zasmál se Jaro a vtiskl mi letmý polibek na tvář. Jen jsem pokrčila rameny.

Když jsme konečně byli všichni, já, Jaro, Miro, Roman, Mirko B. a Tamás - kteří se mimochodem dostavili nejpozději, protože se zjistilo, že nahoře zaspali, ale když Miro rozrazil dveře, a začal na ně hulákat, že jsou opět oni dva poslední pozadu, vyskočili z postele jako rybky.
Miro řídil, vedle něho seděl Roman. Já jsem seděla vzadu namáčnutá vedle Jarina, protože vedle nás se telil Tamás, který potřeboval viditelně dost místa. Bitomsky se tlačil zdeformovaný úplně u okna a nemohl se pomalu ani nadechnout.
"Já jsem říkala, že jsme měli jet ještě jedním autem." Sotva jsem byla schopná v té tísni vydat jediný hlásek.
"No čo, lepšie trest, než byť na sebe namáčklí v aute Miro vymyslieť nemohol." Zašklebil se Roman. "Takéto tresty on dáva veľmi rád. Hlavne sedenie vedľa Tamáse je najviac vzrušujúce..." zasmál se a plácnul Mira silně do stehna. Ten nadskočil na sedačce, dal si pecku o strop auta a v zrcátku bylo vidět, jak vykulil oči.
"Grrrr," zavrčel a Roman si dal ruku před pusu. "Mira nie treba provokovať..."
"Vyložím ťa teraz a tu alebo potom a tam?" Zeptal se Miro s překvapivým klidem v hlase.
"Potom a tam...." Zamrkal Roman a pohodlně se usadil.
Byla to nejvíc sexy jízda za celý můj život. Roman rýpal do Mira, který stále vrčel a odfrkával, div se mu nedělaly vrásky na nose, já byla spolu s Jarinem v tísni, protože se na mě ze strany lepil roztelený Tamás skoro přes celé zadní sedačky. Bitomsky funěl směrem do okenního skla, které se zamlžovalo pokaždé, když vydechnul... lepší jízdu na hory si člověk nemohl přát :-)

Když jsme dojeli na místo, záviděli jsme my, ze zadních sedaček Mirovi s Romanem, kteří vylezli z auta naprosto v pohodě a odpočatí, zatímco my se nemohli ani hnout, jak jsme měli všechny části těla přesezené a rozmačkané. Miro s úsměvem otevřel dveře na straně, kde seděl Mirko B, který byl tak nalepený na okýnku, že když Miro otevřel, Bitomsky okamžitě vypadl hlavou napřed.
"Aaaach," zavrávorali jsme my tři zbylí vzadu, protože se uvolnilo místo. Tamás vykopnul nohy, čímž jsem já dopadla na Jarina, který vyletěl ven a spadl na Bitomskyho..Tamás pak spokojeně, jakoby se vůbec nic nestalo otevřel dveře ze své strany a vylezl ven. Pak jsem v klidu mohla vylézt i já, ale vzhledem k tomu, že jsem zapoměla, že se na zemi válí Mirko s Jarinem, tak jsem jim skoro rošlapala kebule.
Miro šel zatím něco zařídit do hotelu, Roman telefonoval a já jsem pomáhala klukům se zvednout ze země. Oba naříkali, že mají mravenčení v celém těle a že se dnešní den rozhodně na lyžích nevidí.

Bohužel, jsme ještě ten den odpoledne - samozřejmě podle rozhodnutí našeho hlavního šéfa - Mira Šmajdy skutečně museli jít lyžovat. Do kopce jsme se plazili jako hlemýždi. I já, taková vždy aktivní, plná energie, jsem se táhla a ještě jsem brzdila Jarina tím, že jsem se ho držela za batoh, který vláčel na zádech. To se mi hned šlapalo samo :-). Jenže.... když viděla Roman, jakou mám taktiku. Chytnul se za batoh Mira, který se jen hnusně podíval a Roman se musel opět pusit.
Už už jsme byli skoro nahoře po tom namáhavém výšlapu, když se Mirko B. podíval směrem dolů.
"Hej ľudí, neviem ako vám, ale mne sa točí palica!!!!" Zakřičel a pak už valil sudy dolů.
Miro konečně vyšlápnul kopec a pak se podíval na valujícího se Mirka Bitomského.
"No to som nadšený! Mirko B. sa nám zvalil späť dole! Super, takže si dá tento výšľap ešte raz. Ešte niekto by si ho s ním rád vyšlápnul, aby mu to nebolo ľúto?" Zeptal se s rýpajícím úsměvem a podával mi ruku, protože jsem právě spolu s Jarinem úúúúspěšně dokončila výšlap.
"Senza!" Vztyčil Miro palec a usmál se na mě. Úsměv jsem mu opětovala a pak jsem se podívala za valícím se Tamásem, který už byl s námi nahoře.
"Bezva Tami, urobil si radosť!" Sdělil mu Miro s jiskřičkami v očích. "Na Mirka čakať nebudem. Ten ako sa sem doplazí - ak sa sem vobec doplazí a nepoleze si výstup ešte tak pätnásťkrát." Mávnul rukou a pak se otočil směrem k nám. Stáli jsme vedle sebe v řadě a čekali, co se bude dít dál. Miro nám vysvětlil, jak že to vlastně máme mít při sjezdu nohy a co máme dělat. Okamžitě jsme se všichni začali hádat, kdo pojede jako první a kdo jako poslední.
"Tak dosť! Ja to zídem ako prvý a vy sa pozerajte! Opovážte sa niekde natiahnúť! Toto nie je sranda!" Pohrozil prstem a pak se odrazil a úspěšně sjel sráz bez jakéhokoli pádu. My jsme jen zírali s otevřenou pusou a hádali jsme se, kdo pojede jako další. Roman se nakonec přihlásil, jako další dobrovolník. Když už byl připravený, že to sjede, Jaro mu položil dlaň na rameno. "Len chcem, aby si vedel, že som ťa mal rád." Udělal smutný kukuč.
"Co tím myslíš?!" Zašklebil se Roman. "Ako že..." nedořekl, protože mu podjela jedna lyže a Roman spadl přímo obličejem, který zabořil do sněhu a jel celý ten sráz dolů obličejem zabořeným do sněhu. Chudák.
"A kto ďalší?" Zeptal se Jaro a podíval se na mě.
"Ne, ne, ne! Já nejedu!!! Ať jede Tomi!" Ukázala jsem na něho hůlkou, jenže jsem ho nechtěně píchla blízko k oku. Ten se posadil na bobek a okamžitě začal slzet, že je zraněný a že bohužel nebude moct jet.
"Jarine!" Udělala jsem přísný kukuč, ale ten zakroutil hlavou a strčil do mě, takže jsem celý sráz jela po zadku a když jsem dojela dolů, kde stál Miro, podrazila jsem mu nohy, on na mě spadnul a zamotali jsme se do sebe.
To už jsme ale slyšeli vítězný pokřik Jara, který výborně sjížděl dolů, jenže jak měl tu radost, že jede po nohou a ne po jiné části těla, tak se mu vymstilo. Chtěl se vyhnout velkému šutru, který překážel, a tak zatočil, chudák, mimochodem ani nevěděl kam a vzal to někam do křovisek, kam se nejspíš zabořil hlavou do sněhu. Teprve pak jsem si všimla Romana, který celý modrý seděl na jednom z kamenů a božil si obličej do vlastních dlaní, aby si ho trošku ohřál, když už ho shladil tim bezvadným sněhem. To už k nám po kolenou sjížděl Tamás, který byl v sukni, a kterému se vyhrnula až někam ke krku, takže se mu náramně schladilo nádobíčko - bohužel, ponožku ztratil a nevěděl kde. O Bitomskym nikdo nic neslyšel, takže jsme počítali s tím, že buď to vzdal a nebo se svalil někam do křoví, stejně jako Jarin.

Když jsme se všichni úspěčně našli a posbírali naše všechny části těla, který byly mimochodem totálně na odpis, vrátili jsme se do hotelu, kde na nás všichni koukali a mysleli si, že jsme přišli z maškarního bálu. Jediný Miro byl téměř bez škrábanců, jen měl namoženou nohu, jak jsem mu je podrazila a on na mě spadnul...
"Nečakajte, že sa vám budem za tento výlet ospravedlňovať!" Promlul Miro, když jsme všichni leželi na společné velké posteli a fňukali, jak nás všechno bolí. "Ste nešikové a ja prisahám, že vás to naučím! Zajtra nás čaká ďalšie lekcie!"
"Cooooooooooooo???!"
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 30. října 2010 v 20:16 | Reagovat

Je to náááááádherné a samozřejmě,že jsem se smála...xD  xD  xD  Kdyby jsi udělala pokráčko,tak by to bylo skvělý !!! :)))))

2 anna anna | 30. října 2010 v 21:50 | Reagovat

je to skvělý já tu brečela smíchy :DD pokráčko!! :))

3 Lenny_Love Lenny_Love | E-mail | Web | 30. října 2010 v 22:08 | Reagovat

To je super :D Chci další díl :D Tu chčiju smíchy z toho :D

4 rosemaid-romca rosemaid-romca | Web | 30. října 2010 v 22:10 | Reagovat

ja umiram upe diky za usměv

5 VerX!n.Qa VerX!n.Qa | Web | 30. října 2010 v 22:32 | Reagovat

Tak to nemá chybu...Takový nafrkan Miro tam xDD Tak to se fakt povedlo :) A krásně to je napsaný,fakt jsem se nasmála :))

6 Misha Misha | E-mail | Web | 30. října 2010 v 22:36 | Reagovat

konečně mě něco rozesmálo =oD tak pokráčko =oD

7 pája pája | Web | 30. října 2010 v 22:41 | Reagovat

heej :D to je super :D umírám smíchy :D a další pokráčko prosím :D

8 Andeew ヅ Andeew ヅ | Web | 31. října 2010 v 9:35 | Reagovat

naprosto skvělý :)) nechceš spřátelit? :)

9 Tynka09 Tynka09 | 31. října 2010 v 14:35 | Reagovat

Úžasný! -> to musí mít pokračování!!!!...xDD

10 Elíí♥ Elíí♥ | Web | 31. října 2010 v 15:01 | Reagovat

Je úžasná, jednoduše musí mít pokračování! :))

11 Lissa Lissa | Web | 31. října 2010 v 17:25 | Reagovat

dokonalé!! xDD strašně se mi to líbilo.. =) bylo by super,. kdyby bylo pokráčko.. =)

12 Sue Sue | Web | 2. listopadu 2010 v 15:48 | Reagovat

Tak tohle by chtělo pokračování! =DD.. Nemá to chybu! ♥ =DD

13 mirosmajda5 mirosmajda5 | Web | 4. listopadu 2010 v 12:04 | Reagovat

ahohjky new dílek na blogu..dyžtak jukni..=)

14 Jana_Janina Jana_Janina | Web | 4. listopadu 2010 v 20:52 | Reagovat

děkujúúú, a dobrouky holčííí
máš to moc krásné, suprové

15 ♣Alenka♣ ♣Alenka♣ | Web | 5. listopadu 2010 v 18:59 | Reagovat

máš bezva dess děláš designy??

16 Bloody Bloody | Web | 5. listopadu 2010 v 20:07 | Reagovat

ahoj.. prave spratelujem.. vsetko pise v clanku.. mam novovytvoreny blog cize si to velmi nevsimaj.. robim grafiku, modu atd.. mam slovensky blog.. pa.. tak sa zapis ak chces...

17 twilight-saga-meyer twilight-saga-meyer | Web | 5. listopadu 2010 v 20:18 | Reagovat

páni, krásný layout:))

18 color color | Web | 6. listopadu 2010 v 16:58 | Reagovat

ahojky! u mě je bleskowka tak se zapoj! a neceš být AFFÍQ? :) odepiš :)

19 DenixiQ-SuperGirl DenixiQ-SuperGirl | Web | 8. listopadu 2010 v 18:25 | Reagovat

Ahojky, přihlas se prosím do Grafické soutěže nebo do SONColors na našem blogu, předem díky!  :)

20 Kristeen Kristeen | Web | 10. listopadu 2010 v 10:29 | Reagovat

Ahoj, u mě na blogu je bleskovka. Tvou účastí mi moc pomůžeš;) Díky moc předem;)
PS: Nádhernej Dess :)

21 kattie kattie | Web | 11. listopadu 2010 v 15:07 | Reagovat

moc dlouhý :D nejsem nějaký extra čtenář, ale určitě to bude skvělý :P

22 Kamishiro Kamishiro | Web | 12. listopadu 2010 v 15:30 | Reagovat

Ahoj prosim nehlasnes pre mna v SONO?
Pre Kamishiro. Je posledny den tak ...
http://gaarazpisku.blog.cz/1011/finale-sono

budem moc vdacna a rada oplatim :D
PS: prepac za reklamu :|

23 Jana_Janina Jana_Janina | Web | 12. listopadu 2010 v 20:24 | Reagovat

Ahojky, jsem ráda , že jsem tě potěšila, a musím se pochlubit, jedeme s dcerkou v neděli na jeho vystoupení do Plzně.
Budu ho od tebe pozdravovat...slibuju

24 vampyyyrka vampyyyrka | Web | 15. listopadu 2010 v 18:23 | Reagovat

Ahoj,hlásneš mi?Dík...
         http://bella5632.blog.cz/1011/kniha-meho-srdce-1-kolo
PS: Oplatím,když budeš chtít
Jsem tam jako vampyyyrka u knihy ♥ Eragon

25 *Lady*Merrie* *Lady*Merrie* | Web | 18. listopadu 2010 v 17:57 | Reagovat

http://colours-stars.blog.cz/1011/poznavacka-0-2#komentare

Ahoj,udělala jsem poznavačku pokuď se chceš učastnit ??!!!

26 twilight-saga-meyer twilight-saga-meyer | Web | 19. listopadu 2010 v 18:30 | Reagovat

pěkný lay:-)

27 ♥Miley♫ ♥Miley♫ | Web | 1. prosince 2010 v 19:35 | Reagovat

strašne moc ťa prosím- hlásni pre ♥Kaja♫ TU: http://espresso.blog.cz/1012/sond-3-round

28 Nency Nency | Web | 7. prosince 2010 v 18:10 | Reagovat

mas krasny lay :D

29 •MiNiLaDý°PaťUšQá• •MiNiLaDý°PaťUšQá• | Web | 9. prosince 2010 v 16:07 | Reagovat

jéé :)) krásny design..naozaaaj:)) ty si si ho robila?:-) je úžasný:-)....:)))))

30 reepicheep reepicheep | Web | 9. prosince 2010 v 16:11 | Reagovat

šmajda je sexy :)

31 honey <3 honey <3 | Web | 10. prosince 2010 v 17:42 | Reagovat

přečtu za chvílu, to bdue zas na hodinu :'DDDDD
btw : co děláš? :)))

32 Cherie Cherie | Web | 11. prosince 2010 v 17:22 | Reagovat

Já jsme se tak nasmála až mě z toho bolí břicho. ÚŽASNĚ NAPSANÉ!

33 musicandstyle musicandstyle | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 18:03 | Reagovat

hoj chce podpis od igora balje nakresli obrazk mira smajdy a mi v druhem cisle casposu vyhhlasime vytezku popr..viteze obrazky zasilejte na musicandstyle@seznam.cz dekuji s pozdravem K.M za redakci Music and Style taky se teste v prvním cisle na rozhovory se známymy osobnostmi jako je marketka konvickova atd caspos vijde na www.musicandstyle.blog.cz

34 Ema Ema | 14. prosince 2010 v 18:38 | Reagovat

Ahoj předem se omlouvám za reklamu, ale všimla jsem si, že máš blog o Mirovi. Prosíím hlasuj pro Mira na karaoketexty.cz . Děkuju moc...

35 SuSaNE SuSaNE | 17. prosince 2010 v 19:11 | Reagovat

kdypak bude další dílek?:))

36 Milča Milča | 18. prosince 2010 v 9:47 | Reagovat

:) Tý jo! Sem to dala přečíst taťkovi. Jen se zasmál a povídal: "Co pro toho Mira neuděláte, viď? Je ti 11 let a už jsi byla na čtyřech koncertech! No a já je musel vidět taky, co bych pro tebe neudělal!" No a hned jsem jela na koncert! Mimochodem, tvé FF jsou úpe nej! Když prolejzám ty povídky a narazím na XoXo Graphic, musím si je okamžitě přečíst! Miro je nej! :)

37 vipstyle vipstyle | Web | 18. prosince 2010 v 11:41 | Reagovat

ahojkz mrkni se na strankz neseho casaku http://vipstyle.blog.cz/ jsem bejvalej musicandstzle ale nekdo nam to smayal takze se ted menujem jinak prvni dil vide v lednu jinak hezu blogis

38 Jana_Janina Jana_Janina | Web | 21. prosince 2010 v 20:53 | Reagovat

děkujííí, pěkné , hezký večer

39 radim radim | Web | 29. prosince 2010 v 17:27 | Reagovat

ahoj prosim tě ohodnotíš blog u mě?znovu ho rozjížím díky:D
hezky blog:D

40 Mirush Mirush | Web | 6. ledna 2011 v 15:34 | Reagovat

=D mrtě =D další díl prosím!Jinak nechceš spřátelit? =D

41 Veronika Veronika | Web | 24. ledna 2011 v 19:45 | Reagovat

Ahojky,,nwm jestli ti vadí Reklamy,ale zkusím to ,,PLS jestli chceš,tak přihlaš se do SONB http://simici23.blog.cz/1101/prihlaska-do-sonb ,,dík za účast

42 GG GG | Web | 3. února 2011 v 17:15 | Reagovat

Nádherny dess

43 lentilka53 lentilka53 | Web | 8. února 2011 v 18:55 | Reagovat

Ahojky máš krásnej blog

44 Romča Romča | Web | 16. února 2011 v 17:15 | Reagovat

ahoj.. Jonas Brothers,Demi Lovato,Green Day,Simple Plan,All Time Low ..ak si fanúšik nejakej z týchto skupín/spevákov tak sa prosím zapíš na mojom blogu (ak tam ešte nie si) .. bola by som strašne rada
..sorry za reklamu!

45 Jitušš Jitušš | Web | 17. února 2011 v 17:14 | Reagovat

Ahoj naštivte prosím můj blog děkuju...:))

46 SeŁ♥ SeŁ♥ | Web | 27. února 2011 v 16:52 | Reagovat

Božíí design! ♥

47 lady-caramel lady-caramel | Web | 12. března 2011 v 18:17 | Reagovat

Ahoj prosím mám malou návštěvku zvíšíš mi ju tím že příjdeš na muj blog a dáš koment dííky moc a mooc se omlouvám za rekllamuu.. :)) jinak pěkný dess

48 ta-ruuuzhowouckaaa ta-ruuuzhowouckaaa | Web | 15. března 2011 v 17:52 | Reagovat

OoKk

49 mirosmajda5 mirosmajda5 | 15. března 2011 v 21:18 | Reagovat

http://pearlharbor1941.blog.cz/ mrkni prosím..:)

50 Buzzy ^^ Buzzy ^^ | Web | 3. dubna 2011 v 16:54 | Reagovat

Chci další díl !! :D

51 StřeLenka StřeLenka | Web | 17. dubna 2011 v 11:10 | Reagovat

Nazdar...mám na blogu SONT(alent),kde se můžete přihlásit a můžete soutěžit se vým talentem,takže třeba tanec,zpěv i blogování a další podivné věci,doposud se mi nikdo nepřihlásil,tak prosím kdo má talent na cokoliv ukažte se na této http:http://debbie-strelenka-plecita.blog.cz/1104/sont

52 Nix Nix | Web | 3. května 2011 v 14:55 | Reagovat

Hledala jsem netem a našla jsem novou stránku Terky a Petry. Nejsou zatím moc známé, ale to se může změnit, zanech jím tam prosím koment jestli ti to pude protože mě to nejde nemám účet na blogeru.com. Budto klikni na tuto adresu aby si se tam dostala nebo na web :http://www.teresaandpetra.blogspot.com/

53 Miss. Mesli^^ Miss. Mesli^^ | Web | 17. května 2011 v 18:19 | Reagovat

Pěkný layout. :)

54 Scar Scar | Web | 21. května 2011 v 12:53 | Reagovat

A kto další?? :DDDD zabité

55 Alex ♥ Alex ♥ | Web | 24. května 2011 v 15:05 | Reagovat

krásná :) určitě další já taky píšu povídku ;)

56 Miška Miška | Web | 16. června 2011 v 17:32 | Reagovat

Proc dalsi nepises?

57 Miss. Mesli^^ Miss. Mesli^^ | 16. června 2011 v 18:20 | Reagovat

Skvělý:D

58 vyrobkyzfima vyrobkyzfima | Web | 21. června 2011 v 14:41 | Reagovat

Ahoj :) chtěla bych tě pozvat na můj blog, kde nabízím výrobky z fima :) Jedná se o:
→řetízky
→přívěsky
→naušnice
→klíčenky
a další :) tak se přijď podívat :) a budu ráda, když zanecháš komentář a nebo třeba si i něco objednáš :)
PS: nyní mám akci, 15% sleva na celkový nákup :)

59 sWeet sWeet | Web | 26. června 2011 v 14:49 | Reagovat

super, já tady padám smíchy :DD, bude pokračování?????!

60 Jája Jája | Web | 30. června 2011 v 18:55 | Reagovat

To je mazec =DDD

61 xoxo-autor xoxo-autor | Web | 12. listopadu 2011 v 12:21 | Reagovat

Tak to je úžasný :D Umírám:D Chtělo by to pokračování :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama