Dangerous driving - 15. kapitola

13. prosince 2011 v 14:38 | XoXo Graphic |  Dangerous driving
Byla tichá noc. Foukal studený vítr, který odnášel odpadky, staré noviny a smětí na zemi a foukal ho do trávy. Miro s Adamem seděli na lavičce před velkou obytnou budovou, kterou obývala, ještě dříve živá Sindy. Dívali se lidem do oken a sledovali, jak postupně zhasínají. Oba byli oblečeni celí v černém. Miro měl černé pilotky a černou čepici, Adam jen brýle, ale pohrával si s nimi nervozně v ruce. Mlčeli. Sem tam kolem projelo auto nebo motorka, ale celkově byl příjemný klid. Miro se podíval na hodinky, odbíjely půlnoc. Adam na něj otočil hlavu a díval se mu do tváře, kterou osvětlovaly blízké lampy.
"Naozaj?" zeptal se znovu a nejistě.
"Chcem prísť na to, čo sa stalo, chcem sa len pozrieť, nič viac." odpověděl Miro rozhodně, ale ani se na Adama nepodíval, hleděl stále před sebe.
"Ale to urobí polícia, prečo my?"
"Sakra, Adam, ty nepoznáš dnešnú políciu?! Nie je absolutne schopná nič vyriešiť. Nakoniec uzavrie prípad."
Adam přikývl. "Práve, že poznám políciu v dnešnej dobe a ako sa dozvie to, čo sme urobili, tak nám natrhne rite."
Miro se pousmál, ale neodpovídal. Konečně zhaslo poslední okno. Podíval se na Adama a kývl na něj. Ten je vzdychl, vzal velkou černou tašku, hodil si ji přes rameno a vyrazili ke vchodu.
"Hlídaj, prosím ťa." zašeptal Miro, vzal páčidlo a pokoušel se opatrně otevírat vchod tak, aby nic nepoškodil. Povedlo se mu to celkem rychle a proto se oba hned vrhnuli dovnitř. Po schodech postupovali potichu, aby je neslyšeli lidé, kteří třeba ještě nespali nebo se procházeli po svých chodbách. Došli do horního patra, ve kterém bydlela Sindy. Dveře byli zapásované. Miro si z kapsy vytáhl kapesní nožík a pomalinku ho nařezával. Adam se ohlížel.
"Ty, Miro," začal potichu.
"Čo?"
"Čo ak nás niekto uvidí cez dvére?"
"Na to som myslel." odpověděl Miro a zaštrachal se v druhé kapse své černé bundy. "Prelep kukátka." řekl sebejistě. Adam se na něj chvíli díval a když Miro zatřásl naštvaně rukou, Adam to udělal. Náplastí přelepil kukátka, takže kdyby se lidi chtěli podívat, nebylo by vidět nic. Miro znovu vytáhl páčidlo a snažil se ho dát do klíčově dírky.
"Miro." vyrušil ho znovu Adam.
"Hm?" otočil se na něj.
"Ja neviem, čo keď to nejako porušíš? Nie si žiadny profesionál."
"Máš pravdu, Adam. Ja nie, ale ty áno. Navýše, toto si ma učil ty, pamatám si." řekl Miro a ustoupil ode dveří.
"Robíš si prdel? Chceš, aby som to urobil ja?!"
Miro mlčky přikývl. Adam neodmlouval. Je pravda, že tohle učil Mira on sám. Přebral si od něj páčidlo a zasunul ho do dveří. Miro hlídkoval, jestli nikdo nejde. Potichu otevřel dveře.
"Dobre?" zeptal se Miro.
"Áno, vyzerá to, že som to nepoškodil." přikývl Adam. Miro ze země sebral tašku a oba vklouzli dovnitř. Miro se porozhlédnul po bytě. Byl malý. Jedna místnost a v ní troje různé dveře. Jedny vedly do koupelny, druhé na záchod a třetí byly ty vchodové. Vše bylo na svém místě tak, jako, když byl u ní naposledy. U její postele, která byla u okna, byl bílý obrys, který tam udělali policajti, aby věděli, v jaké pozici a kde přesně ležela Sindynina mrtvola. Adam přešlapoval u dveří, zatímco Miro přecházel pomalu k posteli, kde ležela její černá kabelka.
"Miro, ja neviem, na nič by som nesahal." řekl Adam.
"Kľud, mám rukavice." odpověděl Miro, Adam si povzdychl. V místnosti bylo naprosté ticho. Proto byl až moc silný zvuk, který udělal zip, když Miro rozepnul kabelku. Na postel z ní vyndal papírové kapesníčky, rtěnku, peněženku, voňavku a kosmetickou taštičku. Miro vzal do rukou peněženku, kterou otevřel. Nic, krom pár drobných tam nebylo. Všechny důležité karty, kreditky, občanku a ostatní, si už vzala policie. Miro pečlivě naskládal vše zpátky. Adam ho jen pozoroval. Mirův zrak se zastavil na malé skříňce se třemi šuplíky. Pomalými tichými kroky tam přišel.
"Miro, mali bysme ísť. Ešte, než zalepíme nové pásy." řekl Adam. Z tašky už začínal lovit náhradní, které vypadaly úplně stejně jako ty, co tam byly původně.
"Ešte som nenašiel nič, s čím by som bol spokojný." odpověděl Miro a dál dělal, že ho neslyší. Otevřel tiše spodní šuplík, ve kterém byly nějaké fotografie. Na některých byla Sindy a přáteli. Otevřel druhý šuplík, ve kterém byly čisté papíry, nějaké knihy, kalendáře, porno dvd, nad kterýma se Miro pousmál....
Když se snažil otevřít horní šuplík, zjistil, že je zamčený.
"Adam, prosím ťa, potrebujem kľúč." oznámil mu.
"Nemám páru, kde by mohol byť." odpověděl Adam a dál se ho nevšímal.
"Tak to snad otvoríš, nie?"
"Si sa zbláznil? Všetko budem páčit?"
"Ty si neschopný, myslel som si, že si tvrdší ako ja!"
"Proste nechcem mať prúser, už tak by som ťa tu mal nechať. Ale si moj kámoš." řekl Adam a založil si ruce na prsou. Miro si od něho vzal páčidlo a zasunul ho do šuplíku. Měl s tím větší problémy, než se vchodem dole, jelikož byla klíčová dírka šuplíku trochu zarezlá. Otevřel to... a našel krabičku.
"Asi niečo mám." řekl a opatrně ji vytáhnul. Adam přišel blíž, aby se podíval.
"Čo je to?"
"Nemám páru." odpověděl Miro a přesouval se s krabičkou k posteli. Sundal z ní víko, ale v ní byla další krabička a tak to pokračovalo. Ta poslední sice nebyla o moc menší, než byla ta základní, ale Miro se podíval na Adama a opatrně zvědavě krabičku otevřel.
"Ty krávo!" řekl Miro, když vytáhl sáček s bílým práškem.
"Preboha." nezmohl se Adam. "Či je to to, čo si myslím..."
"Koks." odpověděl Miro a prohlížel si sáček.
"Tys to.. vedel?" zeptal se opatrně.
"Robíš si prdel? Vyzerám na to?" zeptal se a se stejně pomateným výrazem do vracel do krabiček.
"Miro, ja neviem..."
"Asi by sme mali ísť." řekl Miro.
"Naozaj? Teraz to začalo byť celkom zaujímavé, nechceš sa tu ešte pozriet?" zeptal se nejistě Adam a chytnul Mira za koleno.
"Myslím, že nie." zavrtěl hlavou a vrátil krabičku zpátky do šuplíku.
"Ako ho teraz zamknem?" zeptal se Adam.
"Nijak. Budú si myslieť, že to nezamkla." odpověděl Miro a spolu se odebrali k odchodu...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | E-mail | 13. prosince 2011 v 15:02 | Reagovat

Sakra, skoro sem si musela otírat pot z čela, jak jsem to jejich vloupání prožívala ! :) ...hrozně mě dostávají jejich optimistické poznámky v každé situaci.. :DDD

2 romancice33 romancice33 | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 17:01 | Reagovat

Doufám,že na ně nikdo nepřijde...to by bylo zlý...další díííl !! x)

3 Miška Miška | Web | 13. prosince 2011 v 19:13 | Reagovat

Doufám že je nikdo nechytne..

4 Tynka09 Tynka09 | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 19:21 | Reagovat

A přijdou na ně policajti... Hm, jsem zvědavá, honem pokračování!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama