Temný Drákula - 3. kapitola

25. února 2013 v 19:07 | XoXo Graphic |  Temný Drákula
Kapitola: Třetí
Žánr: Horor, drama, romantický
Autor: XoXo Graphic
Trailer k povídce: ZDE

Max:

Zaklapnutí dveří upoutalo mou pozornost. Rychle jsem se otočil stále svírajíc fotografii snoubenců ve štíhlých prstech. Její oči okamžitě sjely na zarámovanou fotku a pousmála se. Nervózní úsměv jsem oplatil a položil ji zpět na místo, kde předtím ležela. Mé oči se znovu upjaly na Minu, oplívající jemnou přirozenou krásou. Na rukou měla navlečené bílé síťované rukavičky, svírala v nich béžové paraplíčko.
"Tak můžeme vyrazit?" zeptala se s úměvem. Omluvně jsem přišel blíže do komunikativní pozice a chytil ji za úzká štíhlá ramena.
"Mino," povzdechl jsem si. "Musím si ještě něco důležitého zařídit. Omlouvám se."
"Nepůjdeme do parku?" zeptala se zaskočeně. Těšila se na povyražení, které by jí pomohlo vnést do hlavy jiné myšlenky. Opravdu jsem litoval a přísahám, že bych nic nevymněnil za úžasnou procházku s Minou. Ale někdo musí zjistit víc o vraždách v tomto městě, pokusit se zastavit je, zastavit Drákulu. A jelikož jsem to byl já, kdo se věnoval knihám o upírech a vampýrismu, možná jsem ten, kdo by dokázal tohle vše srazit ranou jedné ruky. Možná i zachránit Jonathana, vyléčit jej...
"Je mi to moc líto, Mino. Ale je to důležité, vrátím se za tebou zítra, dobře?" sjel jsem ji dlaněmi po ramenou a přitiskl ji na svou hruď. Jen tiše pípla. Uvědomoval jsem si, že je možná mou největší chybou nechat ji zde. Ale byl tu ještě její otec, který sice nevěnoval moc pozornosti kvůli svému stáří, ale Minu ochránit dokázal jak se patří.
"Rád bych tě jen ještě požádal, abys pro mě něco udělala," odtáhl jsem si ji od svého těla a zadíval se jí do tmavých očí. Přikývla. "Dej si na okno česnek. Co nejvíc česneku. Připevni ho nad okno." Mina se zamračila.
"Nad okno?"
"Ano," kývl jsem hlavou. "Klidně se s ním i pomaž. Na krku, na dekoltu, na rukách. Po celém těle. Rozemel ho a potři se s ním celá. Nemám čas na to, abych ti to vysvětlil, ale prosím, udělej to pro mě."
Mina stála a dívala se na mě, jako bych se právě doslova zbláznil.
"Dobře..." pípla nakonec.
"Hodná holka," pohladil jsem ji znovu po ramenou a políbil na čelo.

Drákula - sídlo:

"Tak krásná jsi, má drahá..." pohladila silueta muže dlouhým palcem Minu na fotografii, kterou obdržel od Jonathana Harkera. "Tak nádherná, tak lákavá... Věděl jsem, že stále žiješ. Jen jsem nevěděl, kde, s kým... Proč jsi ode mě utekla, má milovaná? Proč jsi nechala trápit mé srdce žalem, proč tohle vše. Chci tě zpět. Chci tě mít zde, u mě. Chci, abys byla jako já. Abychom byli nesmrtelní..." Chodbou se rozezněly kroky. Blonďatý muž prudce natočil hlavu. Jeho tmavé oči snad pohledem šípy vrhaly. Tiše zavrčel a vycenil své dlouhé špičáky. Kůží by projely jako ostny. Protáhl si krk, který ho mírně bolel a přimhouřil oči na hnědé dveře, na které po chvilce někdo zaklepal.
"Dále vstupte," pokynul tiše, i když dobře věděl, že je za dveřmi jeho sluha. Velmi divný starý chlapík, který šišlal, měl šedivé vlasy a vousy a byl přicmrndle malý. To by si Drákula dal, kdyby se měl do takového krku zakousnout.
"Pane, ten Harker je zkrátka neuspokojený. Stále řve, ruší mne to při spánku," podrbal se na svém plešatém kole na hlavě, okolo kterého rostly dlouhé šedé vlasy.
"Pan Harker je těžce nemocný," zašeptal Drákula tiše, přesto povrchně. Procházel okolo zdobené židle, na níž ukotvil své dlouhé prsty.
"Prý ho bolí celé tělo, potřebuje nějaké prášky."
"Ty starý páprdo! Mazej odsud, ať tě mé oči nevidí! To tak! Tfuj!" odplivl si a stařec se jen uklonil a raději zmizel. Věděl, co je Drákula zač. Věděl, že je upír, ale snažil se předstírat naprostý klid v jeho přítomnosti. Příliš se bál o svůj život. Taky byl rád, že má kde bydlet. Toto sídlo bylo tak velké, krásně prostorné a měl tam vše, co potřebuje k životu. Někde pod mostem by se těžko uživil.
"Vrať se, ty veteši!" procedil mezi zuby. Muž jako na zavolanou vstoupil zpátky do místnosti a nasadil klidný výraz. Drákula přesto cítil, jak je nervózní a jak se mu klepe celé tělo. Jeho krční tepna tak tepala, že se musel pevně chytit stoličky.
"Dnes v noci vydám se do Londýna. Potřebuju, abys hlídal toho prasáka Harkera, rozumíme si doufám..." přimhouřil oči. Muž přikývl.
"Ale co chcete dělat v Londýně, pane?" zeptal se, přesto věděl, že tam Drákula chytá oběti, aby ukojil svou žízeň.
"Jedu si tam pro svou drahou," pousmál se.
"Vaše manželka přece spáchala sebevraždu před 400 lety..." řekl jako by se nehlídal. Drákula střelil pohledem, div ho nezabil.
"Ne!" vyvrátil okamžitě, jako by ho tyhle slova podráždily.
Drákulova manželka skutečně spáchala sebevraždu, protože si myslela, že její muž zahynul v bitvě. Dřív, než se ale vrátil domů živý a zdravý, dostala jeho žena zprávu o jeho smrti. Milovala ho natolik, že v životě nechtěla dále pokračovat bez něho.
Když se Drákula dozvěděl o její smrti, proklel Boha, který ho zavrhl a Drákula se dobrovolně stal upírem. V Mině, Jonathanově soubence ale viděl něco jako obraz své drahé. Jako by ji po dlouhé době našel. Jako by se mu schovala. Musel ji mít. Proto odmítal slyšet jakákoli slova o tom, že je jeho milá mrtvá a nadobro svět opustila...

Pokračování příště...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Temný Drákula - 3. kapitola

ČETL/A JSEM 100% (8)

Komentáře

1 MONIKA MONIKA | 26. února 2013 v 10:52 | Reagovat

nebyl od včerejška slíbený PROFESIONÁL?

2 Drákula - Neznámá legenda Drákula - Neznámá legenda | Web | 27. října 2014 v 21:17 | Reagovat

Nejnovější film Drákula: Neznámá legenda (2014) online na mém odkazu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama